Užitečné informace

Mám zájem o práci. Jak mám postupovat?

Využijte několik možností:

  1. Zavolejte nám na infolinku tel.č. +420 226 258 227. Společně najdeme přiměřenou pracovní pozici na časové období, které Vám bude vyhovovat.
  2. Pošlete vyplněný registrační on-line formulář včetně Vašeho životopisu. Následně Vás budeme telefonicky kontaktovat a společně dohodneme další postup.
  3. Pošlete nám životopis na emailovou adresu praha@centralwork.eu. Následně vás budeme telefonicky kontaktovat a společně dohodneme další postup.

Jak probíhá výběrové řízení?

Co Vás čeká na pohovoru:

  • osobní rozhovor o všem, co máte ve své kariéře již za sebou, čeho chcete dosáhnout a jaké znalosti a zkušenosti chcete v budoucím zaměstnání uplatnit
  • ověření Vašich dovedností rozhovorem a testy (pokud to vyžaduje daná pracovní pozice)
  • přineste si s sebou dokumenty doplňující Vaše vzdělání (potvrzení o nejvyšším dosaženém vzdělání, certifikáty, apod.)
  • počítejte s tím, že osobní pohovor může trvat 20-40 minut  

Jaký je průběh výběrového řízení?

Naši klienti si uvědomují, že úspěšnost firmy závisí na jejich zaměstnancích, proto se snaží získávat ty nejkvalitnější kandidáty. To je důvod pro pečlivý výběr v několika fázích výběrového řízení. Zejména u specializovaných pozic může být výběrové řízení víceúrovňové:

  • první fází výběrového procesu je shromažďování informací o uchazeči na základě jeho životopisu a dalších dokumentů. O tom, zda uchazeč postoupí do dalších kol jednání, rozhoduje i úroveň projevu – ve zpracovaném CV, v průvodním e-mailu nebo při telefonickém hovoru.
  • druhou fází bývá vstupní pohovor. Personální konzultant si potvrzuje a rozšiřuje informace o slibném kandidátovi, může otestovat jeho jazykové a odborné znalosti, nebo přizvat k pohovoru specialistu, který ověří odborné znalosti uchazeče.
  • třetí fází může být setkání kandidáta s případným přímým nadřízeným, se kterým by měl projednat všechny detaily o dané pozici. Je dobré, když kandidát přijde na toto jednání s přesnější představou a promyšlenými dotazy (upřesnění podrobností). Na základě odpovědí na všechny otázky můžete dobře zhodnotit nabídku a rozhodnout se. Kromě toho připravenost působí zodpovědně, rozumně, zvídavě a ukazuje na zájem uchazeče. V tomto výběrovém kole může dojít ke konkrétní domluvě o nástupu uchazeče a o všech jeho okolnostech. Některé společnosti ještě přidávají další kolo výběrového řízení, kde hlouběji prověří odborné znalosti a dovednosti kandidáta, jeho schopnosti týmové spolupráce nebo svého budoucího kolegu představí jednateli společnosti.

V dnešní době se vícefázový výběrový proces stává běžnou praxí, proto byste se neměli nechat odradit důkladným jednáním – Vy, jako kandidáti získáváte příležitost pracovat v týmu kvalifikovaných odborníků!